Історія виникнення та природа граніту.

Граніт з латинського перекладається як зерно, через особливу кристалічно-зернисту структуру та складається з польових шпатів, кварцу і темно-кольорових мінералів. Видобувають гранітні породи переважно у верхніх частинах земної кори континентів.

На сьогоднішній день існує декілька теорій щодо процесу зародження граніту. Теорія магматичного виникнення пояснює його як результат охолодження і затвердіння земної магми. За метаморфічним шляхом, граніт виникає під час впливу на інші породи гарячих водних розчинів. Також він може утворюватись змішаним шляхом.

Природні властивості та способи використання граніту.

Основною властивістю граніту вважають його твердість, яку породі надає кварц та велика щільність (2600 кг/м30). Обробити його можна лише використовуючи алмаз.

Граніт стійко переносить навіть екстремальні зміни температури навколишнього середовища, витримуючи від -60°C до 50°C та є пожежобезпечним, тому часто використовується у будівництві.

Виділяють декілька видів граніту в залежності від його структури:

  • дрібнозернистий;
  • середньозернистий;
  • крупнозернистий.

Найдорожчим та самим якісним вважається дрібнозернистий граніт. Вироби з граніту з такою структурою відрізняються міцністю, стійкістю до механічного впливу та водонепроникністю. Незважаючи на твердість, порода добре оброблюється, тому можна отримати будь-які вироби з граніту.

Особливості житомирського граніту.

В українському Букінському родовищі видобувають унікальний граніт габро Житомирщини, який має цінну дрібнозернисту структуру з мінімальною кількістю домішок. Незважаючи на характерні для такої породи властивості та вартість, житомирський граніт можна купити за доступною ціною.

Особливу відомість граніт габро в Житомирі отримав завдяки своєму глибокому від природи, чорному кольору. Через унікальне поєднання благородного кольору та довговічності, житомирський граніт традиційно використовують для виготовлення ритуальних пам’ятників.

ЗАКАЗ ОБРАТНОГО ЗВОНКА

Закрыть