Історія обробки гранітного каменя

Найпершим матеріалом, який навчилися обробляти люди, сміливо можна назвати природний камінь. З нього наші первісні предки виготовляли грубі, та все ж досить ефективні знаряддя для щоденної праці. Значно пізніше люди почали шліфувати поверхню граніту, додаючи грубому каменю не тільки функціональності, але й естетичності, витонченості.

Поступово відшліфований до дзеркального блиску міцний камінь почали використовувати в будівництві. Грецькі архітектори перетворювали гірську породу на палаци вельмож, храми, мавзолеї, культові споруди, що частково збереглися до нині.

З початком греко-римської епохи розпочалося і виробництво пам'ятників з граніту, різноманітних статуй, фонтанів, колон, декоративних ваз. Кілька сторіч потому гранітна бруківка та камінь стали ледь не обов’язковими у кожному місті. Дороги, мости та вузькі вулички вимощувалися гранітом, що промислово добувався на території України з початку XIX сторіччя. Сучасні технології обробки значно розширили сфери застосування цієї гірської породи. Сьогодні бажаючі можуть придбати гранітні підвіконня недорого, меблі та навіть кам’яний декор.

ЗАКАЗ ОБРАТНОГО ЗВОНКА

Закрыть